VikingDesign

Projektowanie inżynieryjne CAD

2D oraz 3D

Projektowanie CAD

Projektowanie CAD (Computer Aided Design) to wspomagane komputerowo projektowanie techniczne, służące głównie do tworzenia wizualizacji projektów. Projektowanie CAD jest wykorzystywane m.in. w branży mechanicznej, elektrycznej i budowlanej. Oprogramowanie CAD umożliwia przygotowanie projektów 3D części i sprawdzenie ich kompatybilności, a także tworzenie dokumentacji technicznej 2D.

Dlaczego warto postawić na projektowanie CAD?

Wizualizacje 3D części oraz innych projektów mechanicznych, elektrycznych czy budowlanych to realne wsparcie dla inżynierów. Dzięki projektowaniu CAD możliwe jest przeniesienie dwuwymiarowych koncepcji w trójwymiar – a co za tym idzie, sprawdzenie kompatybilności poszczególnych podzespołów.

Dla projektowania CAD podstawę stanowi cyfrowe modelowanie geometryczne – jest ono opracowaniem zapisu dokumentacji konstrukcyjnej i składają się na nie informacje geometryczne, dynamiczne oraz cechy materiału. Stworzony w ten sposób model jest przydatny zarówno w przypadku projektowania nowych maszyn, jak i w sytuacjach, w których zachodzi konieczność dorobienia elementów po ich awarii. Precyzyjnie przedstawione, rozbudowane informacje na temat części znacząco ułatwiają ich produkcję. Z tego też względu, projektowanie CAD jest niezastąpione w praktycznie każdej gałęzi przemysłu.

Moje kwalifikacje i możliwości

  • Wykształcenie wyższe w kierunku mechanika i budowa maszyn – tytuł mgr inż.
  • Ponad 13 letnie doświadczenie w firmie produkcyjnej na stanowisku konstruktor / specjalista konstruktor / Project Manager
  • Przebyte szkolenia dla projektantów z zakresu obsługi programu Autodesk Inventor
  • Mobilność i elastyczność
  • Współpraca z firmami - umowy B2B
  • Współpraca z osobami prywatnymi - wystawiam paragony / faktury
Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie projektowania CAD? Zapraszam do kontaktu